V.I.P

Een nakomeling van “de nieuwe generatie van de toekomst”
Bekijk de ganse collectie van Veiling veulens, embyo's & fokmerries juli 2021

Veiling eindigt in

26/07/2021 20:00:00
Huidig bod 3.000,00

0 bids

Geboortedatum 13-04-2021
Geslacht Hengst
Studbook BWP

Scan-2021-7-9-111332.pdf

V.I.P kan men een nakomeling van “de nieuwe generatie van de toekomst” noemen.

Vader Nixon is een cocktail van het beste dat de BWP-fokkerij te bieden heeft. Hij is een halfbroer van niemand minder dan Emerald en Diamanthina van ‘t Ruytershof, beide uiterst succesvol in zowel sport als fokkerij op het allerhoogste niveau. Zo wist Emerald in 2016 de 2e plek te behalen bij de finale van wereldbeker in Gothenburg. Emerald maakte ook deel uit van het Nederlands Olympisch team van 2016 in Rio. In 2017 was Emerald de winnaar van de Global Champions Tour en Global Champions League in Chantilly. Nixon’s vader, Denzel van ‘t Meulenhof is een zoon van de intussen legendarische Narcotique de Muze, die vele successen boekte op 1m60 niveau, en ook moeder is van Jenson en Iron Man van ‘t Meulenhof.

Nixon is zeer gegeerd bij zowel fokkers als kopers. Zowel in 2018 als 2019 was hij de meest gegeerde dekhengst bij het BWP, wat hem de Young Stallion of the Year Award opleverde. Dochter Rosie van ’t Netehof (Nixon van ’t Meulenhof x Cadeau de Muze) werd veilingtopper tijdens Prinsjesdag 2017. Naast zijn succesvolle carrière in de fokkerij breekt hij met Harrie Smolders in het zadel ook door op het internationale toneel. Begin 2021 behaalden ze met hun eerste start op 1m50 niveau een 12e plek in Salzburg. “The future looks bright” voor deze prachtige hengst, want voor Axel Verlooy is hij alvast kandidaat voor de Olympische spelen in Parijs 2024.

Moeder Sterre werd gefokt bij de familie de Craene, die met hun fokkerij Van den Bisschop tot ver buiten onze landsgrenzen roem en faam verwierf. Haar vader, Di Cantero van ter Hulst is een typische grootramige zoon van wereldvererver Diamant de Semilly die opvalt met zijn vermogen en scherpte op de sprong. Met onder andere successen in de PAVO-hengstencompetitie en een 3e plek bij de zevenjarige hengsten in Jumping Mechelen, staat hij aan de rand van een internationale carrière. Di Cantero’s moeder Noah is een dochter van de legendarische Corrado I en gaf al vijf internationale springpaarden. Di Cantero is gefokt uit de beroemde Holsteiner stam 18A2 en nauwverwant aan vele Grand Prix-springpaarden en goedgekeurde hengsten.

In de moederlijn van V.I.P vinden we de internationale springpaarden L’aventure (Nicolas Vermeulen), Canaille GP (1m45 Katerina Offel) en Kentucky terug.

Nixon van 't Meulenhof
Denzel v't meulenhof
Marius Claudius
Narcotique de Muze IV
Carthina Z
Carthago
Tanagra's van het Darohof
Sterre Vd Bisschop
Di Cantero van Ter Hulst Z
Diamant de Semilly
Noah
Waliska
Clinton
Belle-Furst