FROZEN EMBRYO CORNET OBOLENSKY X SUNNY GIRL LA MAGNIFICA

Emerald en "besser geht es nicht"- Stakkato uit een succesvolle sportstam
Bekijk de ganse collectie van Veiling veulens, embyo's & fokmerries juli 2021

Veiling eindigt in

26/07/2021 20:00:00
Huidig bod 3.250,00

3 bids Bulgarije

Cornet Obolensky werd geboren uit de magische combinatie van Clinton en de Heartbreaker-merrie Rabanna van ‘t Costersveld. Via Heinrich Ramsbrock kwam de ondertussen Westfaalse goedgekeurde Cornet Obolensky bij de Oekraïense fokker Valentyn Nychyporenko terecht, die hem bijhield voor de Duitse fokkerij en later ook toevertrouwde aan de Duitse ruiter Marco Kutcher. Sportief kenden Marco en Cornet een bijzonder succesvolle sportieve carrière, maar binnen de fokkerij zorgde de hengst voor een ware revolutie. Zijn eerste jaargang bracht onder andere Cristallo I (1m60 met Henrik von Eckermann), Cornado NRW (1m60 met Marcus Ehning),  Conte Bellini (1m60 met Kristaps Neretieks), Cornet d’Amour (1m60 met Daniel Deusser), Cornet’s Cristallo (1m60 met Marco Kutcher) en Cocoshynsky (1m60 met Emanuele Gaudiano). Later volgden Comme Il Faut, Clooney, Balou de Reventon OS en Corbinian. Momenteel springen 200 nakomelingen op 1m45 niveau en maar liefst 121 nakomelingen op 1m55 niveau en hoger. Op 7-jarige leeftijd sprong 25% van de nafok uit Cornet’s eerste jaargang reeds de klasse S.

Het succes van de nafok van Cornet Obolensky is ongezien en ongekend. De hele lijn is populair op keuringen en veilingen, maar blijft vooral in de sport bevestigen.

Stakkato, “Besser geht es nicht”. De Spartan-zoon viel als jong paard reeds op. Op het Bundeschampionat voor 5-jarige paarden werd hij geprezen omwille van zijn bascule, afwerking en reflexen en hij viel bovendien op door zijn bewerkbaarheid en enorme vechtlust in de ring. Hij sloot het kampioenschap winnend af met de perfecte 10, waarna hij onder Eva Bitter doorgroeide tot het allerhoogste niveau. Ze wonnen tweemaal de Deutsche Meisterschaften en sprongen meerdere malen in de top 10 van een wereldbeker(finale). In 2007 werd hij uitgeroepen tot Hengst van het Jaar.

Uit deze Stakkato, gecombineerd met de Hauptstutbuch-merrie en “Hanoverian Mare of the Year 2010”  Cecile (v. Calypso II)  uit Holsteiner Stamm 6225, komt de merrie Sunny Girl la Magnifica. Die combinatie bleek al meerdere malen succesvol. Sunny Girl is immers de volle zus van Sundari, Satisfaction FRH, Satisfaction I, Satisfaction II, Argelith Sambuca en Spimex. Sundari sprong succesvol onder Henrik von Eckkerman en Philipp Weishaupt, met ereplaatsen in de Wereldbeker van Bordeaux, Donaueschingen en Dortmund. Haar zoon Charlie 1701 (v. Chaman) won recent het Bundeschampionat voor 5-jarige paarden.

Nog opmerkelijker zijn de resultaten van Satisfaction FRH. De hengst behaalde overwinningen tijdens CSI5*-W Göteborg, GP Hannover en de GP in La Coruña. Verder volgden podiumplaatsen in de wereldbekermanche in Stuttgart, Paderborn, Aachen en Balve, en mocht hij zich onder andere opstellen in de prijsuitreiking van CSIO Rotterdam, ‘s Hertogenbosch en Hagen. Ook in de fokkerij behaalde hij reeds prachtige resultaten. Hij is vader van Status, die onder Rodrigo Pessoa naar prachtige resultaten sprong en deelnam aan de finale tijdens Wereldruiterspelen in Caen, net zoals Sinfonie 168, Skyliner en Stella Levista.

Ook Argelith Sambuca en Spimex sprongen naar een mooi palmares. Sambuca behaalde ereplaatsen in de Grand Prix’s van Münster, Frankfurt , Nördlingen en Pforzheim en Spimex sprong recent naar de overwinning in GP Warrstein en een 5e plaats op het Nationale Kampioenschap in Balve met Elisabeth Kruse in het zadel.

Sunny Girl zelf is moeder van Grace Kelly (v. Grey Top, winnares van de merriekeuring in Verden), Vario v.Verdi (verkocht via de veiling in Fences) en Donna Fugata (v. Diarado). Beide merries worden verder ingezet voor de fokkerij.

Uit de volle zus van Sunny Girl, S-Cecile, kwam in combinatie met Cornet Obolensky de merrie Caron, die in de Zuchtstutenprüfung in Adelheidsdorf mooie punten behaalde.

Stakkato: https://www.youtube.com/watch?v=MHfu7c6KMo8

Spimex: https://www.facebook.com/watch/?v=1237767156622185

Satisfaction FRH: https://www.youtube.com/watch?v=bFRbYHhqpgw

Charlie 1701: https://www.facebook.com/horsetelex/posts/3566787010034279

Cornet Obolensky
Clinton
Corrado I
Urte
Rabanna van Costerveld
Heartbreaker
Holivea van costerveld
Sunny Girl la Magnifica
Stakkato
Spartan
Pia
Cecile
Calypso II
Amica