FROZEN EMBRYO QUICK STAR X CAN DO IT

De vechtlust van Quickstar, gecombineerd met de prestatiedrang van Chacco Blue
Bekijk de ganse collectie van Veiling veulens, embyo's & fokmerries juli 2021

26 jul. 2021 20:46:00

Verkocht naar Polen

8 bids

Quick Star, een hengst met bescheiden formaat, maar met een leeuwenhart in de ring en een grootsheid in de fokkerij. Met  Meredith Michaels-Beerbaum en later Nick Skelton, kende Quick Star vele successen tijdens de hoogst aangeschreven wedstrijden ter wereld. In de fokkerij kenmerkt hij zich door zijn ongekende vechtlust die hij in grote mate doorgeeft aan zijn nakomelingen. Enkelen onder hen zijn de momenteel nog regerende Olympische kampioen Big Star (Nick Skelton), Quick Study (Lauren Hough), G&C Quick Star (Pablo Barrios), Big Star (Nick Skelton), Vleut (Maikel van der Vleuten/Edwina Alexander) en Love Affair (Gianni Govoni).

Met dit embryo wordt de vechtlust van Quick Star via de merrie Can Do It gecombineerd met de prestatiedrang van Chacco Blue.

Chacco Blue is één van de meest toonaangevende hengsten van de afgelopen jaren. Als jonge hengst was hij de best presterende hengst bij het springen en behaalde hij de tweede plaats in de algemene rangschikking tijdens het verrichtingsonderzoek in Neustadt/Dosse. Hoewel hij in zijn eerste jaargangen beperkt heeft gedekt, vielen de prestaties van zijn oudste nakomelingen op en werd hij een uitermate populaire hengst bij de fokkers. Chacco-Blue staat sinds 2017 op een eerste plaats in de ranking van springhengsten van de World Breeding Federation for Sport Horses.

Maar liefst 90 nakomelingen hebben meer dan €50.000 gewonnen, waarvan Explosion W de grootste verdiener is met een winsom van € 2.400.400. Daaropvolgend zijn Blue Movie en Chalou OS. Zowel Explosion W met Ben Maher als Emanuele Gaudiano’s Chalou zullen hun landskleuren verdedigen tijdens de Olympische Spelen in Tokio.

Onder Alois Pollmann-Schweckhorst en Andreas Kreuzer sprong Chacco Blue zelf naar een winstsom van 121.315 euro, met ereplaatsen in de Wereldbekers van Mechelen, Londen, Aken, enzovoort.

De grootmoeder van deze Can Do It, is de Cassini I-merrie Notre Dame II. Tijdens haar sportieve carrière kende ze verschillende successen op 1m45 niveau, met onder andere een 8e plaats in de CSI3* Grand Prix van Palermo.

In de fokkerij bracht ze de KWPN-goedgekeurde hengst Vingino. Vingino was met Abdel Said succesvol tijdens CSIO 5 * in Mannheim, CHIO Rotterdam, Riders Tour in Paderborn en Hagen a. T. W., in Braunschweig, Oldenburg, Neumünster, Lanaken, etc. Hij is vader van verschillende goede sportpaarden zoals Cavallia (Laura Kraut), Davino (Ben Schröder), HH Gigis Girl (McLain Ward) en D‘Arnita (Molly Ashe). In 2017 en 2018 kreeg de “promising sires worldwide with offspring up to 12 years of age”-award.

Via Vingino’s halfzus en dochter van Lux Z, Sinessa, komen we bij Can Do It terecht, maar ook bij de KWPN-goedgekeurde Biscayo. Met Juulia Jyläs sprong Biscayo tot 1m45 niveau en heeft momenteel een succesvolle carrière in de fokkerij.

Can Do It’s zoon Killiam (v. Lord Dix), is recent goedgekeurd voor het SBS.

Biscayo https://www.youtube.com/watch?v=bgCAI8zO5Q0

Vingino https://www.youtube.com/watch?v=5_D97K6p4fs

Quick Star
Galoubet A
Alme
Viti
Stella
Nithard X
Flora
Can Do It
Chacco - Blue
Chambertin
Contara
Sinessa
Lux Z
Notre Dame II